Fashion Blogger Cafe Look 13.01.2020

Pierwsza w tym roku stylizacja na blogu, to look przygotowany na event otwierający dla mnie Berlin Fashion Week, a mianowicie Fashion Blogger Cafe. 

W tym roku wszystkimi stylizacjami stawiam na te same wartości — wygoda, klasyka i Vintage. Ten ostatni wyznacznik ku mojej ogromnej radości staje się już trendem na ogromną skalę. Dziś ubieranie w second handach nie jest zarezerwowane już tylko dla tych którzy to lubią i dbają o ekologię. Zaopatrzenie się w coś z drugiej ręki jest także wyznacznikiem trzymania tej ręki na pulsie — modowym i społecznym. 

Jak zawsze (ale w tym przypadku kompletnie przypadkowo) starałam dopasować się do tematu edycji tej imprezy ( It’s business baby). Nic nie odzwierciedla biznesowego ducha w modzie niż garnitur. Ten czarny i klasyczny znalazłam w kolekcji Vero Mody Cooenhagen STUDIO. I klasycznie żeby nadać mu streetstylowego looku zestawiam do z białym t-shirtem. 

Korzystając z trendu na buty o dużych podeszwach (te dawno wzorowane na Bottega Veneta) ubrałam moje zdobycze z Asosa i tym samym dodałam sobie kilka centymetrów (które są tak ważne jeżeli chcemy zastosować opadająca nogawkę /wsadzenie nogawki do holewki buta).

Nic tak pięknie nie podkreśla klasyki jak złoto. Tu mini dowód na poparcie tej teorii. Zdobny naszyjnik z Apartu to coś co skutecznie przyciągnie wzrok w okolice twarzy, błyszczące oczko osadzone z kamyczków w około literki A idealnie prezentuje się w aparacie. 

Rzeczą docelowo kupioną do tej stylizacji jest zegarek Elixa. Z dużą bransoleta składająca się z odseparowanych żeberek nadającą mu  staromodnego looku. Mała prostokątna tarcza również podąża za bransoletą i sprawia że całość mogłaby być kupiona kilkadziesiąt lat temu. Taki dodatek to idealna przeciwwaga dla nowoczesnej, minimalistycznej stylizacji. 

Ten duży skórzany płaszcz pojawił się już kiedyś na blogu.Kupiony w second handzie ponad 4 lata temu wraca co jakiś czas do łask i ozdabia coraz to kolejną stylizację. Uwielbiam go za jego detale, sprzączki na pasku, srebrne kółka, które kuszą żeby coś na nich powiesić. [garnitur]Vero Moda Copenhagen STUDIO
[t-shirt]Jacqueline De Yong
ShoesAsos
[płaszcz]Vinatge
BagVintage
[zegarek]Elixa
[pierścionki]mieszane
PhotosPaula Kaftańska