Satynowa spódnica z t-shirtem 22.07.2019

Satynowa spódnica i biały t-shirt to podstawowa stylizacja w zbiorze miejskich, minimalistycznych propozycji. Jest niezwykle prosta do stworzenia, wystarczą bowiem dwa, dość ogólno-dostepne składniki i voilà!

Co istotne look taki możecie uzupełniać niemalże o każdy dodatek i tym samym zmieniać jego charakter. Ja w tej stylizacji postawiłam na użycie tylko 2 kolorów — czarnego i białego. Regułę tę przeniosłam także na dodatki, dlatego zobaczycie tu czarne, niezwykle niewygodne szpilki, z modnym w tym sezonie transparentnym paskiem i pętelką na palec, oraz czarno-szarą torebkę Dior ( pokazywałam ją również w TYM poście).

satynowa spódnica Bershka

torebka dior

Noszenie satynowej spódnicy nie należy do najłatwiejszych modowych zadań na świecie. Specyfika materiału i przyjęty krój nie są przyjazne osobom o szerszych biodrach — spódnica opnie się Wam na pupie, a będzie odstawać na brzuchu (który też będzie odstawać, bo w przpadku satyny trzeba miec chyba wklęsły, żeby tego uniknąć). Tam gdzie w wielu przypadkach sprawdzil by się zwykłypasek- tutaj zawiedzie — bowiem nie ma na świecie drugiego tak łatwo zaciągjącego się materiału.

Dodatkowo, przy wyborze satynowego dołu pamiętajcie, że pod tak cienki i obcisły materiał nic nie wepchniecie, więc wszystkie góry powinny być krótsze, albo zamotane tak żeby kończyły się tam gdzie zaczyna się spódnica.

satynowa czarna spódnica

Co i skąd?

Klasyczny biały t-shirt kupiłam w New Yorkerze (dzisiaj, przynajmniej w Szczecinie jest on jeszcze dostępny w bardzo dużych ilościach) a kosztował 12zł!

Czarna, satynowa spódnica to mój łup z Bershki (ponownie, w Szczecinie jeszcze były, ale kto wie jak długo, bo właśnie są na wyprzedaży). Aktualnie cudo to kosztuje 39,90zł, przecenione z 89,90)

Buty i torebka — złowione online.

Jeżeli jednak takie zestawienie wydaje Wam się zbyt wyjściowe — sprawdźcie TEN post:)


[t-shirt]
New Yorker
[spódnica]
Bershka
Bag
Dior
High Heels
Simmy Shoes
PhotosPiszę światłem